2015

Szkolenia

W ciągu całego roku korzystamy z możliwości uczestniczenia w szkoleniach, które organizuje nasza Federacja lub większe stowarzyszenia. Tematyka szkoleń jest zawsze bardzo ciekawa. Dotyczy tego co interesuje najbardziej kobietę, która przeszła chorobę nowotworową piersi. Przekazywana wiedza dotyczy najnowszych osiągnięć medycyny w zakresie leczenia, rehabilitacji i psychologii. Szkolenia organizowane są w różnych miejscach, uczestniczą w nich kobiety z całej Polski. Daje to możliwość wymiany poglądów oraz doświadczeń o pracy swoich klubów. Wiedzę tą możemy potem przekazać naszym koleżankom w stowarzyszeniu.

W ciągu ostatnich miesięcy uczestniczyłyśmy w następujących szkoleniach:

27-31 sierpień 2015 r., szkolenie liderek w Sierakowie, uczestniczyła prezes Stanisława Aranowska, omawiane tematy dotyczyły odżywiania, genetyki, działalności Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, wybranych zagadnień z psychologii.

18-28 wrzesień 2015 r., turnus szkoleniowy na temat wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy, udział wzięły: prezes Stanisława Aranowska, Urszula Staszewska, Małgorzata Kukiełka. Zajęcia prowadził doradca zawodowy, psycholog, wizażystka i trenerka aerobiku. Turnus odbył się w Okunince koło Włodawy nad Białym Jeziorem.

22 października 2015 r., warsztaty edukacyjne w Białostockim Centrum Onkologii, na których wiodącym tematem był „Zaawansowany rak piersi” oraz „Dobór właściwej diety przy leczeniu raka piersi”. Na szkoleniu były: prezes Stanisława Aranowska, wiceprezes Barbara Bojarczuk i Wiesława Giergiel.