2014

Pielgrzymka do Częstochowy

4 października 2014 r. 9 tysięcy kobiet doświadczonych chorobą nowotworową piersi spotkało się już po raz siedemnasty na Jasnej Górze, by prosić o zdrowie, nadzieję i podziękować za kolejny rok życia. Jasna Góra to jedyne miejsce, gdzie możemy się tak licznie spotkać. Na Jasną Górę przybyły kobiety z całej Polski. Ale również z Czech, Niemiec i Słowacji. O godzinie 11.00 amazonki wzięły udział we Mszy św., której przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy. Na początku Mszy bp przeczytał słowa listu nadziei i miłości skierowanego do Amazonek od Ojca Świętego Franciszka. „Powierz się Matce” to hasło tegorocznej pielgrzymki. Akt zawierzenia Matce Bożej w imieniu amazonek odczytała Krystyna Wechman, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki.

Jasnogórska pielgrzymka jest co roku także jednym wielkim apelem do wszystkich kobiet żeby korzystały z badań profilaktycznych.

W drodze do Częstochowy zwiedziłyśmy Trasę Podziemną w Opatowie oraz XII wieczną Kolegiatę św. Marka. Wracając do domu odwiedziłyśmy Nagłowice, gdzie jest jedyne w Polsce Muzeum Mikołaja Reja. Tu zapoznałyśmy się z życiem i dorobkiem pisarskim ojca literatury polskiej.