2015

„Jest taki dzień, tylko jeden raz w roku…”

Tradycyjnie jak co roku zorganizowałyśmy integracyjne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 14 grudnia w Starostwie Powiatowym.
Na spotkaniu gościłyśmy przedstawicieli samorządów lokalnych: Leszka Czerwonkę, wicestarostę powiatu, Martę Majewską, wiceburmistrz miasta, Roberta Palichleba, sekretarza gminy, Andrzeja Bogatkę, dyrektora PCPR oraz inne zaprzyjaźnione osoby, które wspierają naszą działalność. Szczególnym gościem był ojciec Wiktoryn Krysa, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie i ksiądz Jan Kot, proboszcz parafii prawosławnej w Hrubieszowie z małżonką. Przyjechały do nas, aby ten wieczór spędzić z nami koleżanki Amazonki z Zamościa.
Wszystkich zebranych powitała nasza prezes Stanisława Aranowska a ojciec Wiktoryn Krysa rozpoczął wspólną modlitwę i dzielenie się opłatkiem. Życzeniom zdrowia, radości i pomyślności nie było końca. Na wspólnej kolacji nie zabrakło potraw, które tradycyjnie spożywamy podczas Wigilii. Był barszcz, pierogi, groch z kapustą, śledzie, ryby, ciasta i inne przysmaki.
Tydzień wcześniej byłyśmy na spotkaniu opłatkowym u koleżanek Amazonek w Zamościu. Każdy taki Opłatek to wyjątkowy dla nas dzień. Dzień, w którym w świątecznej atmosferze możemy się spotkać, powspominać miniony rok, porozmawiać i po prostu pobyć ze sobą.